Politika

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan İyi Parti ile ittifak açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bazı yerlerin İyi Parti’ye bırakıldığını belirterek, “Adaylar belirlenirken en çok Balıkesir ve Denizli’de zorlandım.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, televizyonların Ankara temsilcileri ile buluşmasında önemli açıklamalarda bulundu.

Bazı yerlerin İyi Parti’ye bırakıldığını ifade eden Kılıçdaroğlu, aday belirlerken en çok Balıkesir ve Denizli’de zorlandığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Destek vereceğiz. Sonuçta bir işbirliği yapıyoruz. Bizim tabanımız bilinçlidir. Oyu niçin, hangi gerekçeyle kullandığını gayet iyi bilir. Büyükşehir belediyesi İyi Parti’ye bırakılmışsa, bizim seçmen kitlemiz, gidip belediye başkanının seçilmesi için gereken çabayı gösterecektir. Belediye meclisi üyelikleri farklı olacak.” dedi.

“Ortak miting için henüz çalışma yapılmadı”

Akşener ile ortak miting için henüz bir çalışma yapılmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Belki çok erken daha. Yoğun bir mitingi çok doğru bulmuyoruz. Türkiye’de bütün sandıklardan çıkan oyları çok ciddi biliyoruz. Hangi bölgede mahallede çalışma yapılması gerektiğini biliyoruz. En geç 15 dakika içinde o sandıktan çıkan bilgileri bilgisayarımızdan çıkarabiliyoruz. Örgütlerimize sen git şurada çalışacaksınız diyeceğiz. İkinci üçüncü kez ziyaretler yapılabilir.” ifadelerini kullandı.

Diriliş Ertuğrul ile ilgili görsel sonucu“Yavaş’ın üyeliği konusunda bir sorun yoktu”

Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı hakkında da konuşan Kılıçdaroğlu, Yavaş’ın partisine üye olduğunu açıkladı.

Yavaş’ın üyeli konusunda bir sorun olmadığını, ayrılmasının yeniden üye olmaması anlamına gelmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, Mansur Bey’le ben çok önceden de görüşüyordum. İlişkileri attık, sıfırdan başladık gibi yok öyle bir şey.” dedi.

HDP ile ittifaka açık kapı

Kılıçdaroğlu, yerel seçimde HDP ile ittifaka da kapıyı açık bıraktı. 31 Mart seçimlerinin siyasal partilerin yarıştığı bir seçim olmadığını dile getiren Kılıçdaroğlu, “Bir milletvekili seçimi değil, milletvekili seçiminde de öyle bir düşüncemiz vardı. Orada da öyle hareket ettik ve ciddi bir başarı da elde ettik. Siyasal kimliğinden çok daha fazla demokrasiden yana oy kullanmaları gibi düşüncemiz var.” diye konuştu.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir