Kültür-Sanat

Kazak Kültürü ve Alatua Tiyatrosu

UHA HABER / Kazakistan’ın kurucu Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in “Büyük Bozkırın Yedi Özelliği” başlıklı makalesindeki düşünceleri hayata geçiriliyor.

Astana (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, Nursultan Nazarbayev’in düşüncelerini hayata geçirmek amacıyla Berik Jusupov’un önderliğindeki Alatau Tiyatrosu’nda Kazakistan kültür ve sanatıyla ilgili oyunlar düzenleniyor ve konserler veriliyor.

Alatau Tiyatrosu’nun amacının Kazak Kültürünü ülkenin tüm bölgelerine yaygınlaştırmak olduğunu belirterek, Tiyatroda, Mangistau, Atyrau, Batı Kazakistan, Syrdarya, Beskala, Güney Kazakistan, Zhetysu, Arka, Altay, Tarbagatay bölgelerinin kültür mirasına adanmış şarkılar, kui, şiir ve geleneksel konserler yapıldığını ifade ettiler.

Ünlü Kazak sanatçı Profesör Zh. Zhazbaev, 12 Nisan 2019 Cuma akşamı saat 19:00’da Alatau Tiyatrosu konser salonunda unutulmaz bir konser verecek.

HABER : Kağan KAYA

ASTANA, UHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir