Şehir Haberleri

Kayseri’nin çehresi giderek değişiyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan yeni bulvarlar açarken bir taraftan da mevcut yolları yeniliyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ile ilgili görsel sonucu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı‘na verdiği bilgiye göre, Büyükşehir Belediyesi, ulaşım yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Başkan Mustafa Çelik, 30 Ağustos Caddesi’ni yeni çehresiyle önümüzdeki hafta başında trafiğe açacaklarını söyledi.

30 Ağustos'a Farklı Çehre

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bir taraftan Kayseri’ye yeni bulvarlar kazandırdıklarını, bir taraftan katlı kavşaklarla önemli bulvarları kesintisiz hale getirdiklerini, bir taraftan da şehir merkezi ve ilçelerdeki yıpranmış yolları yenilemeye devam ettiklerini belirtti.

Ulaşım yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Başkan Çelik, yıpranmış olan 30 Ağustos Bulvarı’nda da yenileme çalışmaları başlattıklarını hatırlatarak, yolun alt yapısını ve ızgara sistemini yenilediklerini ifade etti.

30 Ağustos'a Farklı Çehre

Başkan Mustafa Çelik, asfaltlama çalışmalarının Sivas Bulvarı’ndan Kocasinan Bulvarı istikametinde başladığını ve 10 Kasım itibarıyla bu istikameti trafiğe açtıklarını söyledi.

30 Ağustos'a Farklı Çehre

Kocasinan Bulvarı’ndan Sivas Bulvarı istikametini ise hafta sonu yoğun bir şekilde çalışarak hafta başına kadar tamamladıklarını belirten Başkan Çelik, ayrıca yolun orta refüjünü de kaya beton sistemi denilen sürekli form ile yenilediklerini ve  yaptıkları  çalışmalarla 30 Ağustos Bulvarı’nın yeni bir çehreye kavuşacağını kaydetti.

HABER : Yüksel SOLMAZOĞLU

KAYSERİ, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir