Gündem

Katar medyası: Ümmetin destekçisi Türkiye’nin yanındayız

Katar medyası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin görüşmesi hakkında “Ümmetin destekçisi Türkiye’nin yanındayız” mesajına yer verdi.

Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin Türkiye’ye doğrudan 15 milyar dolar yatırım yapma kararından sonra Katar gazeteleri iki ülke arasındaki güçlü ilişkilere dikkat çeken manşetlerle okuyucuların karşısına çıktı.

“Bizim yanımızda duran Türkiye’nin yanında duruyoruz” 

Katar’ın Eş-Şark Gazetesi Katar Emiri’nin Türk ekonomisi hakkındaki görüşlerini öne çıkarırken, Emir Al Sani’nin “Bizim yanımızda duran Türkiye’nin yanında duruyoruz” sözünü manşetten verdi.

Eş-Şark Gazetesi, çıkarttığı özel ekte görüşmeyi “Vefa Zirvesi” olarak adlandırdı.

El-Arap Gazetesi, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad El-Sani’nin “Ümmetin ve Katar’ın meselelerinin destekçisi Türkiye’nin yanındayız” ifadesini manşetine taşıdı.

Katar’ın İngilizce yayın yapan The Peninsula Gazetesi de Katar Emiri’nin Türkiye ziyaretini sür manşetten gördü. Gazete ziyarete dair haberini “Katar, Türkiye’ye 55 milyon Katar Riyali destek taahüdünde bulundu” sözleri ile verdi.

Katar’ın El-Vatan Gazetesi de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al-Sani arasında gerçekleşen ziveden fotoğrafları manşetine taşıdı. Gazete manşetinde “Türk ekonomisine destek için 15 milyar dolar destek” ifadelerini kullandı.

El-Raye Gazetesi, “Katar, Türkiye’nin ekonomisine 15 milyar dolar destek veriyor” haber başlığı ile okuyucularının karşısına çıktı.

Kaynak: TRT Haber

 

 

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir