Türkiye

Kariyer fuarları iş arayan gençler ile iş dünyasını buluşturacak

UHA Haber / Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, genç istihdamın arttırılması için önemli bir adım atıyor. Gençler ile iş dünyası Kariyer Fuarları’nda buluşacak.

Mustafa Kemal ATATÜRKBir tarafta iş arayan gençler, bir tarafta bilgi birikimi ve donanımı ile fark yaratan, yeteneği ile göz dolduran gençleri arayan iş dünyası. Onlar, “Kariyer Fuarları”nda buluşacak.

Hem genç istihdam arttırılacak hem de işe uygun eleman bulma imkanı yaratılacak.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi, genç istihdamın arttırılması için önemli bir projeye imza atıyor. İş arayan gençler ile iş dünyasını buluşturacak “Kariyer Fuarları”, Mart ayından itibaren gerçekleştirilecek.

Kariyer Fuarları’nda bölgenin önde gelen tüm şirketleri yer alacak. Firmaların eleman ihtiyaç ve beklentileri ile öğrencilerin yetenek ve kapasitelerine göre veri tabanı oluşturulacak.

Öğrenciler ve işverenler bu platformda buluşturulacak. Fuarlarda kamu temsilcileri de yer alacak.

Kariyer Fuarları Mart ayından itibaren düzenlenecek

Üniversitelerden yüksek derecelerle mezun olan yetenekli öğrenciler için de özel kariyer fırsatları yine bu fuarlarda değerlendirilecek.

Mart ayında başlayacak olan Kariyer Fuarları, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerin yanı sıra Trabzon, Erzurum, Antalya, Konya gibi merkezi illerde gerçekleştirilecek.

Bu arada üniversitelerde oluşturulan kariyer merkezleri de öğrencilere okula girdikleri ilk yıldan itibaren kariyerleri konusunda rehberlik edecek.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir