Şehir Haberleri

Kanser sayısında neden artış var?

Dünya Kanser Günü dolayısıyla Yalova’da da çeşitli etkinliklerle vatandaşların dikkatleri çekildi.

Yalova Kanser Hastaları Derneği Başkanı Nurcan Bayar, “Yalova’da Kanser Hastaları sayısındaki artış bizleri çok üzüyor” dedi.

Cevdet Aydın Parkı’nda yapılan etkinlikte TEMA Vakfı Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan da yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin en küçük ilini sanayi kenti olarak planlıyorlar. Planda şimdiden 7 Organize Sanayi Bölgesi var. Kömürlü Termik Santralimiz var. Tersanelerimiz var” dedi.

Kanser Hastaları Derneği Başkanı Nurcan Bayar’ın ifadesine göre kanser hastaları sayısında önemli artış olduğuna dikkat çeken Faruk Tezcan,  “kanserin artış göstermesi  kimin umurunda. Yalova Turizm Kenti olmalı, sağlık turizmi canlandırılmalı, üniversiteler kenti olmalı. Süs bitkisi yetiştiriciliği teşvik edilmeli, tarımsal üretim arttırılmalı” şeklinde konuştu.

.”Tarım Bakanlığı’nın kamu spotu reklamında belirtildiği gibi bizim her türlü amaca uygun topraklarımız var” diye ifade eden TEMA Vakfı Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan  “Neden Yalova’nın da sadece yüzde yedisini oluşturan tarım toprakları sanayiye kurban ediliyor. Anlamak mümkün değil” dedi.

YALOVA, UHA HABER

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir