Kültür-Sanat

Kahramanmaraş havası, tavası ve kaplıcasıyla ziyaretçilerini ağırlıyor

Dondurmanın başkenti olarak bilinen Kahramanmaraş, kaplıcaları, su sporları, tarihi yapıları ve doğal güzellikleriyle de ziyaretçileri ağırlıyor.

Kahramanmaraş, dondurmanın başkenti olarak anılıyor. Aynı zamanda, termal bölgesi ve havasıyla da ön plana çıkıyor. Bölge, iklim kuşaklarının kesişme noktasındaki coğrafi konumuyla ziyaretçileri ağırlıyor.

Kahramanmaraş’ın güzelliklerini görmeye gelen turistler kaplıca, su sporları, tarih ve doğa turizminden aynı anda yararlanıyor.

Şehir, kilometreye düşen su kaynakları bakımından Türkiye’de birinci, dünyada ise üçüncü sırada yer alıyor. Aynı zamanda Onikişubat ilçesine bağlı Ilıca Mahallesi’ne bölgenin dağlarında yetişen büyükbaş ve küçükbaş hayvanların eti ve yörenin sebzeleriyle hazırlanan “Ilıca tava” hazırlanıyor.

“İnsanımızı Kahramanmaraş’a taşıyacağız”

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ilçe sınırları içindeki Ilıca ve Döngele bölgesindeki kaplıcalar, Başkonuş’taki yaylaların yerli ve yabancı turistler için çok değerli olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“İnsanlarımız burada hem sağlık turizminden istifade ediyorlar hem de kentten olumlu intibalarla ayrılıyorlar. Havasını, suyunu yaşayıp tavasını yiyorlar. Yakın bir zamanda göreceksiniz uluslararası alanda rekreasyon alanımız olacak. Bu kente ülke içinden değil dünyanın başka ülkelerinden de çok sayıda insanı taşıyacağız.”

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir