Şehir Haberleri

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden 10 ilden gelen itfaiyecilere eğitim

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Eğitim Merkezi’nde (KABİTEM) başka illerden gelen itfaiyecilere eğitim veriliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan alınan bilgiye göre; Hatay, Kastamonu, Sinop, Giresun, Çankırı, Sivas, Amasya, Erzincan, Adıyaman ve Şanlıurfa’dan gelen 17 itfaiyeci, KABİTEM tesislerinde profesyonel eğitim alıyor.

10 Eylül 2018’de başlayan ve 15 gün devam edecek olan eğitimlerde, itfaiyecilere, yangın söndürme teknikleri, ileri düzey kurtarma, trafik kazaları, kentsel arama, KBRN ve İş Sağlığı-Güvenliği alanlarında pratik ve teorik eğitimler veriliyor.

Eğitim sonunda ise, itfaiyecilere düzenlenecek törenle sertifikaları verilecek.

Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile ilgili görsel sonucu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç yaptığı açıklamada; Kahramanmaraş Büyükşehir  İtfaiyesinin, Türkiye Belediyeler Birliği ile işbirliği içinde olduğunu hatırlatarak,her iki ayda bir farklı illerden gelen itfaiye erlerine profesyonel itfaiyeci eğitimi verildiğini söyledi.

Şu anda da 8. Grubun eğitimlerini devam ettiğini ifade eden Başkan Erkoç, günümüzde itfaiyeciliğin, teknik bilgi ve donanım gerektiren profesyonel bir meslek olduğunu belirtti.

Başkan Fatih Mehmet Erkoç, “Karacasu’daki eğitim merkezimiz, liyakatlı personel yetiştirilmesinde önemli işlev görüyor. Bu vesile ile önemli bir hizmet sunan İtfaiye Dairesi Başkanlığımıza ve eğitim birimimize teşekkür ediyorum’’ diye kaydetti.

KAHRAMANMARAŞ, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir