Şehir Haberleri

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç: “Yedikuyular’da hedef 1.5 milyon ziyaretçi ”

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Yedikuyular Kayak Merkezi sayesinde bu yıl Kahramanmaraş’ın turizmde patlama yapacağını söyledi.

Fatih Mehmet Erkoç, ile ilgili görsel sonucu

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na  ‘Yedikuyular Kayak Merkezi‘ yolunda yapılan genişletme ve asfalt çalışmaları konusunda değerlendirmede bulundu.

Başkan Erkoç, bu yıl  ‘Yedikuyular Kayak Merkezi’ne 1.5 milyon ziyaretçi beklediklerini söyledi.

YEDİKUYULAR KAYAK MERKEZİ YOLU DÖRT ŞERİT

Yedikuyular Kayak Merkezi’nin Türkiye’de önemli kayak merkezlerinden birisini olduğunu hatırlatan Başkan Erkoç, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden birisi haline gelen ‘Yedikuyular Kayak Merkezi’nin yolunda genişletme ve asfalt çalışmalarının süratle devam ettiğini ifade etti.

“Geçen yıl sezon ortasında hizmete sunduğumuz Yedikuyular Kayak Merkezi’mizi 700 bin kişi ziyaret etmişti” diyen Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “geçen yıla oranla yollarımızda alt yapı ve genişletme çalışmalarımızı tamamladık ve iki gidiş iki geliş olmak üzere dört şeritli duble yol yapıyoruz” dedi.

Başkan Erkoç, yol genişletme çalışmalarında gerek Orman Bölge Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler ve gerekse vatandaşların özel mülkiyetleri konusundaki sorunları aşarak yolu genişlettiklerini, şu anda da asfalt çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini açıkladı.

HEDEFİMİZ 1.5 MİLYON ZİYARETÇİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden birisi haline gelen ve 250 kilometre çapında bölgenin tek kayak merkezi olan ‘Yedikuyular Kayak Merkezi’ sayesinde turizmde patlama beklediklerini ifade etti.

Yedikuyular Kayak Merkezi ile ilgili görsel sonucu

Başkan Erkoç, “Şehrimizin tanıtımı ve turizmden yeterince pay alması adına turizm acentaları ile görüşmelerimiz devam ediyor. Geçen yıl ki görüşmelerimizde ve yaptığımız çalışmaların meyvelerini almaya başladık ve ilimize başta yerli turist olmak üzere şehrimize girişleri sağladık” şeklinde konuştu.

Yedikuyular Kayak Merkezi ile ilgili görsel sonucu

Bu yıl ki hedeflerinde  ‘Yedikuyular Kayak Merkezi’ne yaklaşık 1.5 milyon ziyaretçi beklediklerini belirten Başkan Fatih Mehmet Erkoç,  bu konuda atl yapı çalışmalarını tamamladıklarını, gerek yol genişletme gerekse otopark ihtiyacı için çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç konuşmasının sonunda, ” İnşallah bu sezon hem şehrimizin tanıtımı adına hem de esnaflarımızın kazançlarının artması adına güzel gelişmeler olacağına inanıyoruz. Çalışma ve hizmetlerimizi de zaten bu doğrultuda yürütüyoruz” diye  kaydetti.

KAHRAMANMARAŞ, UHA HABER

***

Fatih Mehmet ERKOÇ

Fatih Mehmet ERKOÇ 1974 yılında Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümünden 1997 yılında mezun oldu. Niğde Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi sonrası Kahramanmaraş’ta Serbest Mühendislik-Müşavirlik bürosu açarak iş hayatına başladı.

2001 yılı Aralık ayında Ak Parti Kahramanmaraş Merkez İlçe Teşkilatının kurulması ile yönetim kurulu üyesi ve Merkez İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2003 yılında yapılan Kahramanmaraş Merkez İlçe 1. Olağan Kongresinde Merkez İlçe Başkanı seçildi. 2008 yılına kadar Ak Parti Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanı olarak görev yaptı. 2009 yılındaki yerel seçimlerde Ak Parti Kahramanmaraş Belediye Başkan Aday Adayı oldu. 21 Haziran 2009 tarihinde yapılan AK Parti Kahramanmaraş 3. Olağan İl Kongresinde İl Başkanı olarak seçildi. 2012 yılında yapılan AK Parti Kahramanmaraş 4. Olağan İl Kongresinde ikinci defa İl Başkanı seçildi. AK Parti 1, 2, 3 ve 4. Olağan Büyük Kongrelerinde delege olarak görev yaptı.

2014 Yerel seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Erkoç evli ve bir çocuk babasıdır.

KAHRAMANMARAŞ, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir