Türkiye

Kahraman Fethi Sekin’in hayatı TRT Kurdi ekranlarında

TRT Kurdi, 2017’de İzmir Adliyesi önünde yaşanan terör saldırısında teröristlere geçit vermeyen polis Fethi Sekin’in hayatını bir belgeselle ekranlara taşıyor.
Trafik polisi Fethi Sekin İzmir Adliyesi önünde gerçekleştirilen terör saldırısı esnasında görevinin başındaydı. Adliye kapısına yaklaşan şüpheli aracı görünce yola çıktı.
Teröristleri fark ettikten sonra silahını çekip çatışmaya girdi, aracın kapıya yönelmesine mani oldu.

Türkiye’nin kalbinde yaşayan Fethi Sekin Elazığ’ın Baskil ilçesinin Doğancık köyünde 1 Kasım 1973 yılında dünyaya geldi.

Şehit Fethi Sekin’in hayatı, şehidin babası Zeki Sekin, dayısı Hikmet Kürüm, halası Fatma İlçem, kardeşi Vedat ve Fikriye Sekin ile mesai arkadaşları, dostları ve hayatına tanıklık etmiş arkadaşlarının anlatımlarıyla belgesele çekildi.

TRT Kurdi’nin hazırladığı “Şehit Fethi Sekin” belgeseli, şehadetinin yıl dönümü olan bugün (05 Ocak Cumartesi günü) saat 18.30’da, Türkçe altyazılı olarak TRT Kurdi ekranlarında yayınlanacak.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir