Türkiye

Japon Sekai Mori’nin Süleymanoğlu’nun kızı olduğu ortaya çıktı

Kalk Gidelim Başlıyor!

Dünyaca ünlü milli halterci Naim Süleymanoğlu’na açılan babalık davasında DNA incelemesi tamamlandı. Rapora göre Sekai Mori’nin, Süleymanoğlu’nun kızı olduğu kesinleşti.

Olimpiyat rekortmeni Naim Süleymanoğlu 2017’de hayatını kaybetti. Japon gazeteci Kyoko Mori’nin kızı Sekai Mori, ünlü haltercinin babası olduğunu öne sürdü ve dava açtı.

Süleymanoğlu’nun mezarı, 4 Temmuz’da açıldı, DNA örnekleri alındı. Adli Tıp Kurumu, incelemeleri tamamladı, rapor açıklandı. Rapora göre Mori’nin, Süleymanoğlu’nun kızı olduğu ortaya çıktı.

Kızları tepki göstermişti

Babalık davası Mori ile Süleymanoğlu’nun diğer kızları Sezin ve Esin’i karşı karşıya getirdi. Yasal mirasçı olan kızları, tepki göstererek açılan davaya itiraz etti.

Ancak mahkeme iddiaya ilişkin DNA incelemesi yapılmasına karar verdi. Süleymanoğlu’nun mezarından alınan örnek, Mori ile karşılaştırıldı. Rapora göre, Mori de artık Naim Süleymanoğlu’nun yasal mirasçısı.

Mirası dörde bölünecek 

Rapor dava dosyasına girecek, ardından sıra miras paylaşımına gelecek.  Üç kadından 4 çocuk sahibi olan Süleymanoğlu, evlenmediği için mirası dörde bölünecek.

Süleymanoğlu’ndan 2 milyon lirayı bulan birkaç adet gayrimenkul kaldı.

Ünlü haltercinin vefatından 4 ay önce Antalya’da bulunan kardeşine 6 dönümlük araziyi satıp nakde çevirerek, 2 milyon liralık para transferi yaptığı da belirtildi. Bu parayla ilgili de alacak davası açılacak.

Kaynak: TRT Haber 

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir