Ekonomi

Japon ekonomisini canlandırmak için 215 milyar euro

UHA HABER / Japonya’da hükümet ekonomiyi canlandırmak için 26 trilyon yenlik (215 milyar euro) bir fon oluşturma kararı aldı. Yarıya yakını kamu kaynaklarından temin edilecek fon sayesinde ülke ekonomisinin yüzde 1,4 büyümesi bekleniyor.

Finansman aktarılacak öncelikli alanların başında eğitim var. Bu kapsamda bütün ilk ve orta öğretim öğrencilerine kişisel bilgisayar verilecek. Ekonomik durgunluğun başladığı 1990’lı yıllarda mezun olup işsiz kalanlar için ise düzenli istihdam desteği sağlanacak.

Japon hükümeti, 215 milyar euroluk dev fonla ayrıca başkent Tokyo’nun ev sahipliği yapacağı 2020 Olimpiyat Oyunları‘nın ardından ekonominin desteklenmesini hedefliyor.

Canlandırma paketinden önemli bir pay doğal afetlerden etkilenen bölgelere ayrılacak. Buralarda, deprem sonrası oluşan dev dalgalara (tsunami) karşı kıyı duvarlarının inşası, nehir yatakları boyunca setler oluşturulması gibi alt yapının güçlendirilmesine dönük önlemler hayata geçecek.

[UHA Haber Ajansı, 10 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir