Gündem

Jandarma komandolar dağlarda operasyonda

UHA Haber / Diyarbakır’ın Silvan ilçesi kırsalında terör örgütü PKK’nın kış üstlenmesine yönelik operasyon yapıldı. 

Teröristlerin korkulu rüyası, Jandarma komandolar, zorlu arazi şartları ve dondurucu soğukta operasyonlarına aralıksız devam ediyor.

Jandarma komandolar dağlarda operasyonda ile ilgili görsel sonucu

Mehmetçiğin gece gündüz devam eden operasyonlarına TRT Haber de katıldı.

Diyarbakır Silvan Jandarma Komando Alay Komutanlığı’nda görevli komandolar, Malagir Bölgesi’nde 3 gün sürecek operasyon için hazırlıklarını tamamlayıp, operasyon bölgesine doğru yola çıktı.

Yerli ve milli teçhizatlarla güçlendirilen komandolar, operasyon bölgesinde her an teyakkuzda. 2 tim halinde 32 komandonun katıldığı operasyonda, Malagir Bölgesi’nde her yer karış karış arandı.

Jandarma komandolar dağlarda operasyonda ile ilgili görsel sonucu

Aramalarda teröristler tarafından kullanılan bir mağara tespit edildi. Güvenlik güçlerinin dikkati olası bir faciayı önledi. Komandolar mağaraya doğru yaklaşırken önceden teröristler tarafından tuzaklanmış bir el yapımı patlayıcı tespit edildi. Patlayıcının imhası için çalışmalar başlatan başlatan güvenlik güçleri, büyük bir dikkatle, el yapımı patlayıcıyı imha etti.

Teröristlerin inine giren komandolar, çok sayıda yaşam malzemesi ile patlayıcı yapımında kullanılan araç ve gereçler ele geçirdi.

Operasyonun başarısı komandoların en büyük motivasyonu. Görevlerini tamamlamanın haklı gururu ile komandolar bir sonraki operasyona hazırlanıyor.

TRT Haber: Anıl Yağcı

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir