Politika

İyi Parti Olağanüstü Kongre’ye gidiyor

İyi Parti bir ay içinde Olağanüstü Kongre’ye gitme kararı aldı. Partinin Genel Başkanı Meral Akşener, kongrede yeniden aday olacak.

Afyonkarahisar Sandıklı’da gerçekleştirilen İyi Parti çalıştayında Genel Başkan Meral Akşener’in konuşması yarıda kaldı. İYİ Parti’nin 12 Ağustos’ta kongreye gideceği iddia edildi.

Basına kapalı gerçekleştirilen çalıştayda partililerden edinilen bilgiye göre, Genel Başkan Meral Akşener’ın konuşma yaptığı sırada partililer arasında seçim süreciyle ilgili tartışma yaşandı. Tartışmalar sonrasında Genel Başkan Meral Akşener, konuşmasını yarıda keserek salondan ayrıldı. Daha sonrasında tartışmaların yatışması üzerine Akşener salona gelerek konuşmasını sürdürdü.

Çalıştayda çıkan krizin ardından İyi Parti, 1 ay içerisinde olağanüstü kongreye gitme kararı aldı.

Kongrenin, 12 Ağustos tarihinde gerçekleştirileceği öğrenildi.

Akşener’in “Seçimlerde başarısız oldum. Seçim sonuçlarının sorumlusu benim, gereği yapılır.” dediği öğrenildi.

“Kongreyi bir ay içinde yapacağız”

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Habertürk canlı yayınına katılarak, “Cuma gününden beri yapılan toplantının içerisindeyim. 3 temel konuda masalarda 14-15 kişilik gruplar görüşlerini ifade etti. Her masa kendi seçtiklerini bülten haline getirdi. Sunucu eşliğinde hangi konundan ne kadar çok bahsedildiği yüzeysel olarak anlatıldı. Eleştiriler de oldu. Seçimden yeni çıkan partini yüzde 10 ile çıktığını ve devlete karşı, güçlü partiye karşı balşarılı olduğunu beyan eden de oldu. Olağanüstü kongre açıklamalarında bulundular.” dedi.

Öte yandan, İyi Parti kurucusu Fatih Eryılmaz partisinden istifa etti. Eryılmaz, konuyla ilgili bir açıklama yapacağını ifade etti.

Kaynak: İHA, TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir