Politika

İYİ Parti Meclis Grup Başkanı Ahat Andican istifa etti

İYİ Meclis Grup Başkanı Ahat Andican, bu görevinden istifa etti.

HABER : Ayşe SAYIN

KAYNAK : BBC, UHA HABER

Andican’ın, grup başkanlığının yetki ve görevleri konusunda parti yönetimi ile görüş ayrılığına düştüğü için istifa kararı aldığı öğrenildi.

Böylece İYİ Parti’de genel seçimler sonrasında başlayan istifalara, Meclis grubundan gelen önemli bir ayrılık kararı daha eklenmiş oldu.

Meral Akşener’in milletvekili olmaması nedeniyle İYİ Parti’nin TBMM’de grup başkanlığı görevini yürüten İstanbul Milletvekili Abdul Ahat Andican, bu görevinden istifa etse de partiden ayrılmadı.

BBC Türkçe’nin ulaştığı Andican, istifa gerekçelerini parti grubuna ilettiğini belirterek, “Kamuoyuna açıklama yapmayacağıma dair kendime söz verdim” demekle yetindi.

Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre ise Andican’ın istifa kararında, uzun süredir grup başkanlığı görevinde “pasifize” edilmesi etkili oldu.

Grup yönetimine ilettiği dilekçede de Andican’ın bu konuya dikkat çektiği ve Genel Başkan ve grup yönetimi ile aralarında “grup başkanlığının yetki ve görevleri konusunda görüş ayrılığı” olması nedeniyle istifa kararı aldığını ilettiği kaydedildi.

Parti yönetiminin grup başkanlığını daha “sembolik” bir görev olarak tanımladığı, Andican’ın ise grup başkanı sıfatıyla Meclis çalışmalarında daha aktif olmak istediği, ancak buna izin verilmediği gerekçesiyle görevi bırakma kararı aldığı kaydedildi.

Bu haberi paylaşınız!

 

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir