Türkiye

İyi Parti Genel Başkanı Akşener’den ‘güvenli bölge’ açıklaması

UHA HABER / İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ordumuz görevini layıkıyla yerine getirdi. Meseleyi diplomasinin becerisine devretti. Umarım sahada kazandığımızı masada kaybetmeyiz.” dedi.

Mustafa Kemal ATATÜRKİyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. ABD ile Güvenli Bölge anlaşmasını değerlendiren Akşener, “Daha önce de ifade ettiğimiz gibi iş artık hükümette. Ordumuz görevini layıkıyla yerine getirdi. Meseleyi diplomasinin becerisine devretti. Umarım sahada kazandığımızı masada kaybetmeyiz.” dedi.

“Olumlu bir adım olarak değerlendiriyoruz”

Bu yüzden bugünkü görüşme dahil atılan her adımı devlet ve diplomasi birikimi yüksek bir ekiple takip ettiklerini belirten Akşener, “Ordumuzun caydırıcı gücü devreye sokularak muhatapların masaya oturtulmasını olumlu bir adım olarak değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

ANKARA (TBMM), UHA Haber Ajansı

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir