Gündem

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüştü

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener’le CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için CHP Genel Merkezi’ne geldi. Görüşme sonrası Kılıçdaroğlu ve Akşener ortak açıklama yaptı.

Meral Akşener, Kılıçdaroğlu ile iyileştirilmiş parlamenter sistemi oluşturma konusunda gözlem ve bilgilerini paylaştığını belirtti.

Kılıçdaroğlu da “Vatandaş bizden şunu bekliyor. Cumhurbaşkanlığı aldınız parlamentoda çoğunluğu sağladınız peki sonrası ne olacak diye soruyor. Birlikte demokrasiyi nasıl inşa edeceğimizi Türkiye’nin önündeki engelleri nasıl kaldıracağını bağımsız yargıyı nasıl getireceğimizi konuştuk.” dedi.

Akşener, geçen hafta Millet İttifakı’ndaki partilerin liderlerine, parlamenter sisteme dönüş için yol haritası belirlemek üzere toplantı çağrısı yapmıştı.

Bu kapsamda ilk olarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eden Meral Akşener, ardından Saadet Partisi ve Demokrat Parti’yi de ziyaret edecek.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir