Ekonomi

İsviçre Merkez Bankası Başkanı Jordan Kırgızistan’da

Kırgızistan’da bulunan İsviçre Merkez Bankası Başkanı Jordan, Kırgızistan Cumurbaşkanı Ceenbekov tarafındandan kabul edildi.

undefined

BİŞKEK (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden  edindiği bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, ulusal para biriminin tanıtılmasının 25. yıldönümü onuruna ülkenin Ulusal Bankası tarafından düzenlenen etkinliğe katılmak üzere Kırgızistan’da bulunan İsviçre Merkez Bankası (SNB) Başkanı Thomas Jordan’ı makamında kabul etti.

Kırgızistan Merkez Bankası Başkanı Tolkunbek Abdıgulov ile İsviçre’nin Kırgızistan Büyükelçisi Veronica Ullmann’ın da katıldığı toplantıda iki ülke arasındaki iş birliği konuları ele alındı.

undefined

Uluslararası konferansta üst düzey katılımcılara dikkat çekerek, konferansın zengin ve verimli olacağını umduğunu dile getiren Devlet Başkanı Ceenbekov, “Kırgızistan ve İsviçre arasındaki işbirliğini çok takdir ediyoruz. Ulusal Banka’ya ve ülkenin bankacılık sistemine 25 yılı aşkın süre içerisinde uzanan geniş kapsamlı danışmanlık, teknik ve finansal yardımlar için teşekkür ederim. Bu yardım çok önemli.” ifadesini kullandı.

undefined

İsviçre’nin Kırgızistan’ın güvenilir ortağı olduğuna vurgu yapan Jordan da, Kırgız parası som’un Orta Asya bölgesindeki en istikrarlı para birimi olduğunu kaydederek, ulusal para biriminin tanıtımının 25. Yıldönümünü vesilesiyle tebrik etti.

Avrupalı ortakların sağladığı desteğin Kırgızistan için çok önemli olduğunu bildiren Cumhurbaşkanı Ceenbekov, ülkeler arasında, hem en üst düzeyde hem de devlet organları düzeyinde daha verimli bir işbirliği için umut olduğunu kaydetti.

BİŞKEK, UHA HABER

http://kabar.kg/tur/news/i-svicre-merkez-bankas-ba-kan-jordan-k-rg-zistanda/

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir