Türkiye

İstanbul’da İmamoğlu’na devir teslim yapılacak

UHA HABER / İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde devir teslim töreni Perşembe günü yapılacak. 23 Haziran seçimini kazanan Ekrem İmamoğlu, törenin Saraçhane’de yapılacağını duyurdu.

23 Haziran seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu, İBB’de devir teslim töreninin 27 Haziran’da yapılacağını duyurdu.

İmamoğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, törenin 18:30’da Saraçhane’deki İBB Başkanlığında yapılacağını duyurdu.

Devir teslim törenine ilişkin İstanbul Valiliğinden de paylaşım yapıldı. Törenin yer ve saat bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

İmamoğlu, mazbatayı bugün alacağı yönünde İl Seçim Kurulundan ekibine bilgilendirme yapıldığını da açıkladı.

İmamoğlu, Pazar günü yeniden yapılan seçimlerde yüzde 54,21 oy oranıyla seçimi kazanırken, Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım’ın aldığı oy oranı yüzde 44,99 olmuştu. İmamoğlu, 31 Mart’taki seçimde 13 bin 729 olan oy farkını yaklaşık 59 misli artırarak 806 bin 415’e çıkarmıştı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı /  İSTANBUL, DW

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir