Türkiye

İstanbul Havalimanı’na taşınma tarihi Nisan’a ertelendi

UHA Haber / İstanbul Havalimanı’nın tam olarak faaliyete geçeceği tarih bir kez daha ertelendi. Atatürk Havalimanı’ndan yeni havalimanına taşınma işleminin Nisan ayında tamamlanacağı açıklandı.

Mustafa Kemal ATATÜRKAtatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na kademeli olarak gerçekleştirilen taşınma işleminin 5-6 Nisan tarihlerinde tamamlanacağı duyuruldu.

İstanbul Havalimanı’nı işletecek olan İstanbul Grand Airport (İGA) taşınma işleminin ertelendiği yönündeki haberleri Alman Haber Ajansı dpa’ya doğruladı.

Diriliş Ertuğrul ile ilgili görsel sonucuDemirören Haber Ajansı (DHA), Atatürk Havalimanı’nın 7 Nisan itibarıyla ticari uçuşlara kapatılacağını bildirdi.

DHA’nın haberinde, “7 Nisan 2019 saat 00:00 itibariyle, LTBA tarifeli ve tarifesiz iç ve dış hat ticari yolcu taşımacılığına yönelik seferlere kapatılacak.

Bu tarihten itibaren İstanbul Atatürk Havalimanı (LTBA) müstakil kargo, bakım/onarım, genel havacılık, hava taksi, iş uçuşları, devlet uçakları ile yapılan uçuşlar ve Otoritenin uygun göreceği trafiklerce kullanılacak” denildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı resmi açılış töreniyle 29 Ekim 2018’de hizmete giren İstanbul Havalimanı’ndan uçuşlar 1 Kasım itibarıyla başlamıştı. Taşınma işleminin tamamlanması için planlanan ilk tarih, 29-31 Aralık 2018’di. Bu tarih daha sonra 1-2 Mart tarihlerine ertelenmişti.

İstanbul’da açılan yeni havalimanının ilk etapta yılda 90 milyon yolcu kapasitesine ulaşması planlanıyor. Kapasitenin 10 sene içinde yıllık 200 milyona çıkarılmasıyla İstanbul Havalimanı’nın dünyanın en büyük havalimanı olması hedefleniyor.

© Deutsche Welle, UHA HABER

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir