Şehir Haberleri

İsrail’in AA ofisine saldırısı için kınama mesajı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İsrail ordusunun hava saldırısı düzenleyerek, Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binayı vurmasını kınarken, Anadolu Ajansı ve tüm basın camiasına geçmiş olsun dileklerini iletti.​

Hisarcıklıoğlu mesajında şu cümlelere yer verdi:

“İsrail ordusunun, abluka altındaki Gazze şeridinde Anadolu Ajansı ofisinin de bulunduğu binaya hava saldırısı düzenlemesinden büyük üzüntü duydum.

Bu saldırının sadece Anadolu Ajansı’na değil; yaşanan gelişmelerden bütün dünyayı haberdar etmekten başka gayesi olmayan basın camiasına yapıldığını düşünüyorum.

Türk iş dünyası adına saldırıyı kınıyor, Anadolu Ajansı ailesine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir