Avrupa

İspanya’da Müslüman Karşıtı Irkçılık ile Mücadele

UHA Haber / SETA ile Euroárabe Enstitüsü, 18 Mart 2019 tarihinde Euroárabe Enstitüsü’nde “İspanya’da Müslüman Karşıtı Irkçılık ile Mücadele” isimli panel gerçekleştirecek.

Panel: İspanya’da Müslüman Karşıtı Irkçılık ile Mücadele

Panelde Avrupa’da ve İspanya’da son dönemde yükselen İslamofobi olgusu ve bu olguyla nasıl mücadele edilmesi gerektiği tartışılacak. Panelde ayrıca 2017 Avrupa İslamofobi Raporu’ndaki bulgular masaya yatırılacak.

Euroárabe Enstitüsü Genel Sekreteri Inmaculada Marrero Rocha’nın moderatörlüğünü yapacağı panelde SETA Avrupa Araştırmaları Direktörü ve Avrupa İslamofobi Raporu editörü Enes Bayraklı, Avrupa’nın İslamofobi eğilimlerini analiz edecek; Euroárabe Enstitüsü Kurumsal İletişim Müdürü Lola Fernández Palenzuela, ispanyol medyasındaki İslamofobi’ye ilişkin gözlem raporunu sunacak ve Avrupa İslamofobi Raporu’nun İspanya bölümünün yazarı Carmen Aguilera ise yazmış olduğu raporu sunacak.

Panel: İspanya’da Müslüman Karşıtı Irkçılık ile Mücadele


  • Tarih : 18/03/2019
  • Saat :16:00 : 18:00
  • Yer : Euroárabe Enstitüsü
  • Bitiş  : 18/03/2019
  • Adres : San Jerónimo, 27, 18001 Granada, İspanya

LCV & DETAYLI BİLGİ İÇİN : Paula Domínguez Mezquita – prensa2@fundea.org


  • Moderatör : Inmaculada Marrero Rocha, Granada Üniversitesi & Euroárabe Enstitüsü
  • Konuşmacılar :Enes Bayraklı, SETA ve Türk Alman ÜniversitesiCarmen Aguilera, Granada Üniversitesi

    Lola Fernández Palenzuela, Euroárabe Enstitüsü

HABER : Tuba Nur TÜRKELİ

BERLİN, UHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir