Kültür-Sanat

Bişkek’te, Kırgızistan kadın ressamların “Bu yaz güzeldi” resim sergisi

UHA HABER / Başkent Bişkek’teki Kırgızistan Ressamlar Birliği evinde, Kırgız kadın ressamların “Bu yaz güzeldi” resim sergisi düzenleniyor.

(UHA) UIuslararası Haber Ajansı Bişkek Muhabiri Ayperi BERKMİRZAYEVA‘nın haberine göre, sergide dünyayı Antarktika’dan Yeni Gine’ye, Kazakistan ve Kırgızistan’a kadar gezen sanatçılar tarafından çizilen fotoğraflar sunuluyor.

Sergide, 30’dan fazla resimlerin sergilendiğini Galina Serebryakova, “Bu sanatçılarımız Usenova Mira, Çınara Karabekova ve Ben Galina Serebryakova. Sergi doğayı, güzelliğini gösteriyor ve ekoloji ve sanatın iki kız kardeşin el ele tutuşup dünyayı dolaşıp daha temiz, daha iyi ve daha uyumlu hale gelmesini istiyorum. Ziyaretçilerimizin resimlerimizde yakalanan bu güzel manzaraları korumalarını teşvik ediyoruz.” dedi.

Sergi ücretsizdir.

[UHA Haber Ajansı , 20 Kasım 2019]

Ayperi BERKMİRZAYEVA
Ayperi BERKMİRZAYEVA
Ayperi BERKMİRZAYEVA, Kırgızistan'da dünyaya geldi. Eğitimini Kırgızistan'da Kırgız-Türk Manas Üniversitesi'nde İngiliz Dili Edebiyatı bölümünü tamamladıktan sonra, uzun bir süre Türkiye'de (Antalya'da) tercümanlıkyaptı. Ülkesine döndükten sonra devlet ajansı olan 'KABAR' Kırgız Ulusal Haber Ajansı'nda Haber Tercüme işlerini yürütüyor ve muhabirlik yapıyor. Halen bu ajansta görevine devam ediyor. 2018 yılında (UHA) Uluslararası Haber Ajansı ve (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı ailesine katıldı.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir