Kültür-Sanat

Işın Karaca Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazdı

Ünlü şarkıcı Işın Karaca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a sosyal medya üzerinden mektup yazdı. Sanatçı Karaca, “Çocuk istismar vakaları için daha caydırıcı bir çözüm bulmanızı yalvararak rica ediyorum” dedi.

Ünlü şarkıcı Işın Karaca, artan çocuk istismarı haberlerinden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’a Instagram üzerinden mektup yazdı. Karaca, “Çocuk istismar vakaları için daha caydırıcı bir çözüm bulmanızı yalvararak rica ediyorum” dedi.

Çözüm bulunmasını talep etti

Artan çocuk istismarı haberinden sonra kendisini tutamayan Işın Karaca, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı mektupta şu iadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanım @rterdogan ve çok değerli Hanımefendi Sayın @emineerdogan Hepimizi derinden yaralayan ve önüne geçemediğimiz çocuk istismar vakaları için daha caydırıcı bir çözüm bulmanızı yalvararak rica ediyorum.

Sapkınlık ve istismar sadece bizim ülkemizde tabi ki yok, dünyanın her köşesinde yaşanıyor, ancak son günlerde tüm Türkiye arka arkaya yaşanan çocuk ölümlerinden ötürü bitmiş durumda.

Vicdanı ve merhameti olan herkes muhtemelen benimle aynı fikirdedir. Yüreğimiz, her gün yenisi gelen çocuk ölüm haberleri ile kanıyor. Lütfen yasalarımızı çocuk istismarına karşı güçlendirelim. Geleceğimiz çocuklarımız. Çaresizce, bu üzücü olayları izlerken, insanlığımdan utanır oldum.

Bu konular ile alakalı yapılacak tüm çalışmalarınızda, sonuna kadar, bir sanatçı, bir anne, ve güzel ülkemizin bir vatandaşı olarak, yanınızda bulunmak isterim. Biz Türkiye’yiz. Biz kocaman bir aileyiz, ve bunların üstesinden gelmesini de biliriz. Saygılarımla”

KAYNAK : Yeni Şafak

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir