Avrupa Türkiye

IŞİD Üyelerinin Ülkelerine İadesi Sürüyor

UHA HABER / Türkiye, IŞİD terör örgütü üyelerini ülkelerine göndermeye devam ediyor. İçişleri Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamada, 11 örgüt üyesinin daha Fransa’ya iade edildiği duyuruldu.

İade işlemi İçişleri Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından da açıklandı. Açıklamada “Yabancı Terörist Savaşçıların (YTS) ülkelerine iadelerine devam edilmektedir. Bu kapsamda, 11 Fransa vatandaşı Yabancı Terörist Savaşçı, ülkesine sınır dışı edildi. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

İçişleri Bakanlığı’nın açıklamasına göre Türkiye, şu ana kadar 59 ‘Yabancı terörist savaşçıyı’ ülkelerine gönderdi. İade işlemleri 11 Kasım’da başladı. Bu kişilerden 26’sı Amerika ve Avrupa ülkelerine iade edildi.

Türkiye’nin elinde 1200 civarında yabancı savaşçı bulunduğu bunların tamamının ülkelerine gönderileceği ifade ediliyor.

Bakanlık dün de bir Avustralya vatandaşının ülkesine gönderildiğini duyurmuştu.

ANKARA, VOA, UHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir