Dünya

‘IŞİD 35 Suriye Askerini Öldürdü’

UHA HABER / IŞİD’in Suriye’de düzenlediği son saldırıda Şam yönetimine bağlı 35 askerin öldüğü bildirildi. İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından yapılan açıklamada ölen askerler arasında üst düzey dört komutan da bulunuyor.

Bu IŞİD’in son dönemde yenilgiye uğratıldığının açıklanmasından bu yana düzenlediği en büyük saldırı oldu. Amerika’nın IŞİD’in yenildiğini açıklamış olmasına karşın örgüt, halen Irak ve Suriye’de çöl ve bazı dağlık bölgelerde varlığını sürdürüyor ve yenilgiye uğradığını iddialarını reddediyor.

Suriye ordusunun kayıp verdiği son saldırının tarihi Palmira kenti yakınlarında düzenlendiği belirtildi.

LONDRA, VOA, UHA HABER

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir