Kültür-Sanat

İran yapımı filmin Kanada’da dünya prömiyeri

İranlı yönetmen Ali Lahuti’nin ilk uzun metraj filmi “Turuncu Günler”in dünya prömiyeri 43. Uluslararası Toronto Film Festivali’nde gerçekleştirilecek.

Araş Lahuti’nin ilk kez yönetmen koltuğunda oturduğu ve Hediye Tahrani, Ali Museffa, Mehran Ahmedi ve Alirıza Ostadi’nin başrollerini paylaştığı “Turuncu Günler” adlı filmin dünya prömiyeri Kanada’nın ev sahipliğinde düzenlenecek.

Söz konusu film mevsimlik tarım işçilerine iş bulma konusunda aracılık hizmetleri yapan 45 yaşındaki Aban isimli bir kadının hikayesini anlatıyor.

Uluslararası Toronto Film Festivali’nin son dönemlerde Cannes, Venedik ve Berlin’deki film festivallerinin yanı sıra, sinema dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri haline geldiği belirtiliyor.

Bu festivali, 6-16 Eylül 2018 tarihleri arasında, dünyanın her yerinden sinemaseverleri ağırlayacak.

Oscar ödüllü İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin son filmi  “Everybody Knows” da festival kapsamında Toronto kentinde gösteriliyor.

KAYNAK : Mehr News Agency

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir