Şehir Haberleri

İpsala Gümrük Kapısında 177 Kilogram Esrar Ele Geçirdi

UHA HABER / Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İpsala Gümrük Kapısında gerçekleştirilen operasyonda Türkiye’ye gelen bir tırın dorse çıtaları içerisinde toplam 177 kilogram esrar ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığı’nın İnternet Sitesi’nde yer alan habere göre, Bakanlıkca yürütülen uyuşturucu kaçakçılığı ile mücadele faaliyetleri kapsamında, İpsala Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personelince, gümrük kapısına gelen araçlar risk analizine tabi tutuldu.

Yunanistan’dan gelen yabancı plakalı bir tır riskli olarak değerlendirilerek x-ray taramasına sevk edildi.

A4 kağıdı cinsi eşya yüklü olduğu beyan edilen aracın x-ray taramasında şüpheli yoğunluğa rastlandı. Araç, detaylı kontroller için arama hangarına alındı. Narkotik dedektör köpeklerin de dahil edildiği kontrol sırasında, dedektör köpeklerin aracın dorse çıtalarına tepki vermesi üzerine tahta çıtalar yerinden söküldü.

Gümrük Muhafaza ekiplerince yapılan incelemede 64 adet tahta çıtanın içerisinin oyularak zula tabir edilen gizli bölmelerin oluşturulduğu, bu bölmelerin içerisine her çıtada 5’er paket olmak üzere toplam 320 paket yerleştirildiği tespit edildi. Tespit edilen paketlerin içerisinde bulunan maddenin uyuşturucu test cihazı ile yapılan analizinde esrar cinsi uyuşturucu olduğu saptandı.

Tahta çıtaların içerindeki gizli bölmelerde ele geçirilen toplam 177 kilogram esrarın piyasa değerinin yaklaşık 10 milyon 600 bin lira olduğu belirlendi.
Yabancı uyruklu tır sürücüsü gözaltına alınırken konuya ilişkin yürütülen soruşturmaya devam ediliyor.

[UHA Haber Ajansı, 12 Ocak 2020]

sampiyon banner

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir