Gündem

INTERPOL’ün 2021’deki Genel Kurul Toplantısı Türkiye’de yapılacak

UHA HABER / Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), 2021 yılında Türkiye’de düzenlenecek olan INTERPOL’ün 90. Genel Kurul Toplantısı’na ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Mustafa Kemal ATATÜRKEmniyet Genel Müdürlüğü’nden (EGM) yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Kriminal Polis Teşkilatı INTERPOL’ün 88. Genel Kurul toplantısı 15-18 Ekim 2019 tarihleri arasında Şili/Santiago’ da gerçekleştirildi.

İcra Komitesi seçimlerinde Avrupa Kıtası Başkan Yardımcılığına Çek Cumhuriyeti’nin adayı Emniyet Teşkilatı uluslararası Polis İşbirliği Direktörü Serka HAVRANKOVA, Asya Kıtası Üyeliğine Ürdün Adli Güvenlik Birimi Kamu Güvenliği Direktörü Khaled Jameel Al MATAREYEEN, Amerika Kıtası Üyeliğine Şili Emniyet Genel Müdürü Hector ESPINOZA VALANZUELA seçildi..

Ayrıca; mevcut Genel Sekreter Jurgen STOCK (Almanya) (5) yıllığına yeniden seçilmiş olup 2024 yılına kadar görevde kalacak. INTERPOL Teşkilatına üye olmak isteyen Kosova’nın ise genel kurul esnasında adaylıktan çekildiği öğrenildi.

Öte yandan  Genel Kurul’a ev sahipliği adaylığına ilişkin Güney Kıbrıs’ın tüm çabalarına rağmen Türkiye (7) ret (108) kabul oyu alarak, 2021 yılında düzenlenecek olan dünyanın en büyük uluslararası kuruluşu  INTERPOL’ün 90. Genel Kurul Toplantısına ev sahipliği yapacak.

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir