Türkiye

İnternet sitelerinde alışveriş rekoru kırıldı

UHA HABER / Efsane, şahane, muhteşem, çılgın derken beklenen o cuma geldi, AVM’ler doldu taştı. İstanbul’da indirim yapan bir mağazanın kapısındaki izdiham nedeniyle vitrin camı kırıldı, 3 kişi hastanelik oldu. İnternet sitelerinde de alışveriş rekoru kırıldı.

Çılgın cuma tam da anıldığı gibi çılgınlığa dönüştü.

İstanbul’da bir mağazadaki indirim izdihama yol açtı. Uzun kuyrukta bekleyenlerin birbirinin üzerine yığılmasıyla vitrin camları kırıldı. Ezilen üç kişi hastanelik oldu.

Beklenen cuma indirimi sektörü canlandırdı

Kasım’ın son cuma günündeki indirimle AVM’ler doldu taştı. İndirimi bekleyenler alışverişe koştu.

Çılgınlar gibi alışveriş yapan, sadece etiketleri inceleyen, beklediği ürünlerde indirim olmadığını söyleyen de vardı.

“İndirim öncesi ve sonrasındaki fiyatları karşılaştırın”

Yanıltıcı indirimler konusunda tüketici derneklerine de çok sayıda şikayet geliyor.

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, “Hem indirim öncesi hem indirimli rakam hem de satışa sunulan malın o mal olduğuna ilişkin ibare olmalı etikette, tüketiciler bilemezler, bakıyoruz yüzde 50/60/70 indirimler var, bu rakamların doğru olmadığına ilişkin duyumlar geliyor” dedi.

İnternet sitelerinde de rekor kırıldı

İndirim sadece AVM’lerde, mağazalarda değil. İnternet siteleri de tıklanma ve alışveriş rekoru kırdı.

Bazı firmaların cuma indirimleri hafta sonu da devam edecek.

[UHA Haber Ajansı, 30 Kasım 2019]

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir