Türkiye

İmamoğlu’nun maç izlediği locanın kiracısı şirketten Beşiktaş’a ihtarname

UHA HABER / Ekrem İmamoğlu’nun Beşiktaş-Medipol Başakşehir maçını locadan izlemesiyle ilgili tartışmalar sürüyor. Locanın kiracısı olduğunu belirten şirket Beşiktaş’a ihtarname çekti.

Mazbata almadan önce maça gitmesi tartışmalara neden olmuştu. Şimdi de maçı izlediği loca, tartışmaların odağında. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Beşiktaş- Medipol Başahşehir maçını eşiyle locadan izlemişti.

Locanın kiracısından Beşiktaş’a ihtarname

O locanın kendisine ait olduğunu öne süren iş adamı Atalay Demirbaş 29 Nisan 2019 tarihinde Beşiktaş kulübüne ihtarname çekti.

İhtarnamede söz konusu locanın Demand Gayrimenkul Danışmanlık tarafından 3 yıllığına kiralandığına dikkat çekildi, “Tarafımıza tahsis edilen loca bilgimiz ve iznimiz olmaksızın Sayın Ekrem İmamoğlu’na kullandırılmıştır. İş bu sebeple loca kiralama bedeli 254 bin doların 7 gün içerisinde tarafımıza iadesini talep ederiz” denildi.

İhtarnamede locada, davalık oldukları iş adamı Özen Kuzu’nun da bulunmasına tepki gösterildi.

Beşiktaş’tan “loca hacizli” açıklaması

Beşiktaş Kulübü yetkilileri, İhtarname çeken şirkete başka Kuzu İnşaat şirketi tarafından haciz uygulandığını, mahkeme tarafından tüm hak ve alacaklarının haczine ilişkin resmi yazının da kendilerine ulaştığını bildirdi. Bu nedenle ihtarname çeken şirketin loca üstünde bir hakkının olmadığı vurgulandı.

İhtarname yapan şirket, yasal sürenin dolmasının ardından hukuki haklarını kullanacaklarını açıkladı.

Kaynak: TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir