Türkiye

İlginç meslekler için 19 bin işçi aranıyor

UHA HABER / Argon kaynakçısı, konkasör operatörü, ayakçı, brülör tamircisi… Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesindeki 19 bin iş ilanı arasında farklı meslek grupları dikkat çekiyor.

Cer operatörü,
Granül imalatı ustası,
Proses işçisi…

Türkiye İş Kurumu’nun açık iş ilanları listesinde pek bilinmeyen yüzlerce meslek var. Adı pek bilinmeyen farklı meslek grupları için ülke genelinde 19 bin işçi aranıyor.

Asortici, varyant elemanı, metocu, tekstil ve hazır giyimde işçi aranan diğer ilginç meslek grupları.

CNC (si-en-si) operatörlüğü belki de en bilinen meslek grubu. İş ilanları listesinde konkasör operatörü, argon kaynakçısı gibi az bilinen meslekler de var.

İşletmeler, getirisi yüksek ama uzmanlık isteyen bu farklı iş kollarında işçi bulmakta zorlanıyor. Ancak bu mesleklere adım atabilmek için öncelikle meslek edindirme kurslarına gitmek ve sertifika almak gerekiyor.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı /  TRT Haber

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir