Türkiye

İddianeme kabul edildi ilk duruşma 23 Aralık’ta

UHA HABER / Üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür Arduç hakkında “canavarca hisle kasten öldürme” ve “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla 2 ayrı iddianame hazırlandı.

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Öğrencisi Ceren Özdemir’i bıçaklayarak öldüren Özgür Arduç hakkında, iki ayrı dava açıldı.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ilk olarak “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan dava açıldı.

Arduç için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. Savcılık bu cezada indirim uygulanmamasını talep etti.

Özgür Arduç hakkında ikinci dava ise “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle öldürmeye teşebbüs” suçlarından açıldı. Bu suçlamadan ise iki kez müebbet hapis cezası alması istendi.

Yargılama, davaların kabulünden sonra Ordu 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılacak.

Ceren Özdemir cinayeti ile ilgili ilk duruşma 23 Aralıkta

İddianame kabul edildi

Katil zanlısı Özgür Arduç için 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen iddianame kabul edildi. Ceren Özdemir cinayeti ile ilgili ilk duruşma 23 Aralık’ta yapılacak.

[UHA Haber Ajansı, 14 Aralık 2019]

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci), Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi alarak kısa bir süre eğitim alanında çalıştı. Halen Medya ve İletişim alanında üniversitede eğitim almaktadır ve KOÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı'nda Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Uluslararası bir kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. 2016 Yılında 'Yılın En İyi Gazetecisi ve En İyi Haber" ödüllerini almıştır. 2018, 2019 yıllarında Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Gecesi'nde ödüle layık görüldü. Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, ekoloji, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, futurizm, teknoloji ve mimari ilgi alanlarıdır. Gastronomi Araştırmacısı olarak gastronomi ve turizm konularında konuşmacı; yemek yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır. Çocuk Gastronomisi alanında akademik çalışmaları olmuştur. Bu alanda Gastrofil olarak tanınmaktadır. Halen, Uluslararası Haber Ajansı ve Türkuaz Haber Ajansı'nın Genel Yayın Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi ve gazetelerde de yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir