Türkiye

İçişleri Bakanı Soylu: CHP ile beraber PKK, HDP Türkiye’yi parsellemişler

https://cdn.yenisafak.com.tr/reklam/4haziranakpartiwebmasthead/955X250/images/955x250-image.jpg

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu PKK, HDP ve CHP arasında “uzun yıllardır ortak bir sözleşme olduğunu ve Türkiye’yi parsellediklerini” söyledi.

TRT Haber’e konuşan Soylu ayrıca CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Selahattin Demirtaş ile görüşmesinin “PKK’yı şımarttığını” belirtti.

Soylu’nun açıklamaları şöyle:

CHP ile beraber PKK, HDP Türkiye’yi parsellemişler. Türkiye’nin batısı, güneyi kısmen kuzeyi ve Orta Anadolu’yu CHP, Türkiye’nin güney ve güneydoğusunu PKK ve HDP birlikte yönetelim ve buna ait de bir paslaşma, bir ortak sözleşme, bir anlaşma uzun yıllardır devam ediyor. Dönem dönem bazen birbirleri ayrı gözükseler de iş riske girince aynı bugünlerde olduğu gibi hemen bir araya geliyorlar. Dün Sarıgazi’de Muharrem İnce belki görüntülerde vardır. Muharrem İnce orada mitinge gelirken HDP’liler ve PKK’lılar orada bayraklarla beraber karşılıyorlar. Neden? Çünkü, Selahattin Demirtaş’a gitmesin diye onun hapisten çıkmasını talep etmesinin kutlamasını gerçekleştiriyorlar. İnce’nin miting alanında gencin alnında Kürdistan yazıyor gelinen tablo bu.

“Terör örgütünü şımartmayacaksınız. Terör örgütünü şımartan kimdir? Muharrem İnce’dir. (Suruç’ta yaşanan) Olayın sorumlusu bu PKK bu şımarıklığı elde etmeseydi bu olay olmazdı. Bu kadar açık ve net. Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş ile bu görüntüyü verince elbette PKK şımardı. Meşru bir güç aldı arkasına. Cumhuriyet Halk Partisi gibi bir siyasi partiyi arkasına aldı. HDP’nin PKK’nın siyasi organizasyonu olduğunu herkes bilir.

Süleyman Soylu
İçişleri Bakanı

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir