Türkiye

Hürriyet’te GYY görevine Ahmet Hakan getirildi

UHA HABER / Geçen hafta toplu işten çıkarmalarla tartışmalara yol açan Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği görevine gazeteci Ahmet Hakan getirildi.

Ahmet Hakan ile ilgili görsel sonucuDeutsche Welle‘de yer alan habere göre, Son dönemde 50’ye yakın çalışanın daha işten çıkarılmasıyla gündeme gelen Hürriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği görevine gazeteci Ahmet Hakan getirildi.

Hürriyet’in “Hürriyet’te yeni dönem” başlığıyla duyurduğu haberde Ahmet Hakan’ın, “Hedefimiz Hürriyet’in güçlü markasını daha da yukarıya taşımak olacaktır” ifadesine yer verildi. Hakan, Hürriyet’in “tarafsız, bağımsız çizgisinin korunacağını” dile getirdi.

Hürriyet’in bağlı olduğu Demirören Medya‘nın Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Başkan Vekili Meltem Demirören Oktay ve Yönetim Kurulu Üyesi Tayfun Demirören de yayınladıkları mesajda eski Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek Hakan’ın “Hürriyet markasına büyük katkı vereceğine inandıklarını” belirttiler.

Ahmet Hakan son olarak CNN Türk televizyon kanalında “Tarafsız Bölge” programını sunuyordu.

Hürriyet’te 30-31 Ekim tarihlerinde 50’ye yakın çalışan işten çıkarılmış, işten çıkarmaların evlere gönderilen tebligatla yapılması tepkilere yol açmıştı. İşten çıkarmalarla ilgili bilgilendirilmeyen eski Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar’ın istifasını sunduğu bildirilmişti.

İşten çıkarmalara karşı gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar’ın yanı sıra yazar Gülse Birsel ve müzik yazarı Naim Dilmener, yazar Jale Özgentürk ve yazar Ayşe Arman istifa etmişti.

Türkiye Gazeteciler Sendikası, işten çıkarılanların 43’ünün sendika üyesi olduğunu bildirerek işten çıkarmaları “tasfiye süreci ve sindirme operasyonu” olarak nitelendirmişti.

Hürriyet gazetesi, Mayıs 2018’de Doğan Medya Grubu tarafından Posta gazetesi, CNN Türk ve Kanal D televizyonlarıyla birlikte Demirören Holding’e satılmıştı. Satış işleminden kısa süre sonra da gazetenin yeni sahibi tarafından çok sayıda çalışanın işine son verilmişti.

İSTANBUL, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir