Türkiye

Hükümet Sözcüsü Bozdağ: OHAL’in kaldırılması hükümetimiz ve Cumhurbaşkanı’mızın iradesidir

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, A Haber’e OHAL ve bedelli askerlik ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim öncesi yaptığı aıklamalarda kaldırma sözü verdiği OHAL ile ilgili olarak Bozdağ “OHAL’in taahüdünü yeni seçimden önce verdik. Bunun iki yolu var. Birincisi bunun bir süresi dolduğunda ki 19 Temmuz’da doluyor, uzatmazsanız kendiliğinden kalkar. Diğer yol da; ihtiyaç doğarsa, OHAL’in süresi bitmeden uzatmaktır. Bu da tabii usülüne göre yapılır” dedi.

Ama irade çok açık. O da OHAL’in kaldırılmasıdır. Bunun gereği yapılacaktır. Ama OHAL’in kaldırılması hükümetimizin ve Cumhurbaşkanı’mızın iradesidir. En yakın zamanda bununla ilgili açıklamalar yapılacaktır elbet. Ona göre hareket edilecektir.”

Bekir Bozdağ Hükümet Sözcüsü

Bedelli askerlik konusunun da sorulduğu Bozdağ, parlamentoya muhtemelen 1 Ekim’e kadar ara verileceğini, bedelli askerliğin de Ekim ayından sonra gündeme geleceğini belirtti.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir