Gündem

HTŞ’nin YPG/PKK’ya gönderdiği silahlar İdlib’de ele geçirildi

UHA HABER / Suriye’de terör örgütü Heyet Tahrir El Şam’ın, YPG/PKK’ya gönderdiği silahlar İdlib’de ele geçirildi.

Eski adı El Nusra olan terör örgütü Heyet Tahrir Şam’ın (HTŞ) kontrolündeki bölgeden çıkan bir tanker Münbiç’e doğru ilerlerken Türkiye’nin eğittiği özel polisler tarafından Aktarin bölgesinde operasyon yapıldı.

İdlib’den yola çıkan tanker Azez üzerinden Münbiç’e doğru ilerlerken Azez-Çobanbey arasındaki Aktarin bölgesinde durduruldu. Operasyonda tankerin gizli bölmelerine saklanmış, uzun namlulu keskin nişancı silahları, roketatar ile binlerce merminin yanı sıra çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Operasyonla ilgili soruşturma devam ederken bir kişi gözaltına alındı.

Terör örgütüne götürülmek istenen ağır silah ve mühimmatlara yerel polis tarafından el konuldu. Bölgedeki operasyonların devam ettiği bildirildi.

Terör örgütleri arasındaki kirli ilişki

Operasyon ile iki terör örgütü arasındaki kirli iş birliği de bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu. Zira geçtiğimiz günlerde de önemli bir operasyon daha yapılmıştı.

Çobanbey bölgesinde aynı şekilde HTŞ terör örgütünün bölgesinden YPG/PKK terör örgütünün kontrolündeki bölgeye götürülmek istenen çok sayıda mühimmat ve silah ele geçirilmişti.

Kaynak: TRT Haber

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir