Türkiye

HSK’dan FETÖ ile mücadele açıklaması

UHA HABER / HSK, Metin İyidil ile ilgili, “Hakim ve Savcılar Kurulu ilk günkü kararlılığı ile çalışma ve mücadelesini sürdürmektedir” açıklamasını yaptı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, FETÖ’den müebbet cezası aldıktan sonra tahliye edilen eski Korgeneral Metin İyidil’in bir kez daha tutuklanması ile ilgili süreci değerlendirdi. “İdari soruşturma devam ediyor, nihai karar mercii Yargıtay” dedi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu’ndan da FETÖ yargılamaları ile ilgili açıklama geldi.

Kurul 2014 yılından itibaren FETÖ ile irtibatı tespit edilen 3 bin 926 hakim ve savcının görevden uzaklaştırıldığını belirtti.

Haklarında ihbar bulunan yargı personeline ilişkin tüm incelemelerin titizlikle sürdüğü ifade edildi.

Açıklamada bu kişiler hakkında tüm tanık-sanık, beyanları, ByLock içerikleri ve ankesör uygulamalarının değerlendiriliği paylaşıldı.

[UHA Haber Ajansı, 23 Ocak 2020]

3'te 3 Tarih banner

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir