Şehir Haberleri

Hırsızlar engelli vatandaşın akülü arabasını çaldı

Kayseri’de tekerlekli sandalye ile yaşamını sürdüren felçli Mustafa Boyraz’ın akülü arabası çalındı. Genç adamın tek isteği, arabasına kavuşmak.

Hırsızlar bu kez bir engelli vatandaşın akülü sandalyesini çaldı. Kayseri Melikgazi’de hırsızlar, yürüme engelli 41 yaşındaki Mustafa Boyraz’ın, akülü sandalyesini çaldı. Boyraz, sandalyesi çalınınca eve mahkum oldu.

Genç adam şunları söyledi:

“Vicdanı varsa getirsinler. Allah rızası için getirsinler. Belediye başkanından araba istiyorum. Kardeşimin çalışacak durumu yok. Önüme yiyeceğim geliyor Allah’a şükürler olsun da, akülü araba istiyorum.”

Mendil satarak geçimini sağlayan Boyraz, dışarı çıkamadığı için hayatı daha da zorlaştı.

Felçli adam, çalınan aracının geri getirileceği ve hayatına kaldığı yerden devam edeceği günleri bekliyor.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ege'nin Hamsisi

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir