Türkiye

HDP’li sekiz belediyeye kayyum atandı

Seksenler_2019 banner

UHA HABER / Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde, aralarında Batman’ın da olduğu sekiz belediyeye kayyum atandığını duyurdu.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın (DW,DHA)’ya dayandırdığı haberine göre, Batman, Ergani, Eğil, Lice, Silvan,  Güroymak ile Iğdır’a bağlı Halfeli ve Siirt’in ilçesi Gökçebağ belediyelerinin HDP’li belediye başkanları görevden alınarak, yerlerine kayyum atandı.

İçişleri Bakanlığı, haklarında çeşitli illerin Başsavcılıkları tarafından terör soruşturması yürütülen Batman, Ergani, Eğil, Lice, Silvan, Güroymak, Iğdır’a bağlı Halfeli ve Siirt’in ilçesi Gökçebağ belediyelerine kayyum atandığını açıkladı. Bakanlığın açıklamasında, hakkında Batman Cumhuriyet Başsavcılığınca “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” ile “Terör Örgütüne Üye Olmak ve Terör Örgütü Propagandası Yapmak” suçlarından soruşturması devam eden ve ayrıca “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak” suçundan yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Batman Belediye Başkanı Mehmet Demir’in yerine Batman Valisi Hulusi Şahin’in Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildiği bildirildi.

Sekiz belediye başkanı

Açıklamada, Batman dışındaki yedi ilçe belediyesinde de, alınan kayyum kararı uyarınca, kaymakamların belediye başkanlığı makamına vekalet edeceği duyuruldu. Yerlerine geçici tedbir amacı ile mülki amirler atanan belediye başkanları şu isimlerden oluşuyor: Batman Belediye Başkanı Mehmet Demir, Diyarbakır ili Ergani Belediye Başkanı Ahmet Kaya, Diyarbakır ili Eğil Belediye Başkanı Mustafa Akkul, Diyarbakır ili Lice Belediye Başkanı Tarık Mercan, Diyarbakır ili Silvan Belediye Başkanı Naşide Torak, Bitlis ili Güroymak Belediye Başkanı Hikmet Taşdemir, Iğdır ili Halfeli Belde Belediye Başkanı Hasan Safa ve Siirt ili Gökçebağ Belde Belediye Başkanı Serhat Çiçek.

[UHA Haber Ajansı, 24 Mart 2020]

Benim Adım Melek banner

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir