Gündem

HDP’li 3 ilçe ve bir beldenin başına kayyum atandı

UHA HABER / Diyarbakır’ın Merkez Yenişehir ve Hazro, Şırnak’ın İdil ve Tunceli’nin Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar beldesi belediye başkanları “terör” suçlamasıyla İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden uzaklaştırılarak yerlerine kayyum atandı.

EuroNews‘in haberine göre, Diyarbakır’da haklarında yürütülen terör soruşturması kapsamında HDP’li merkez Yenişehir Belediye Başkanı Belgin Diken ve Hazro Belediye Başkanı Ahmet Çevik görevlerinden alındı. Belediye Kanununun 45. ve 46. maddeleri uyarınca Diken’in yerine Yenişehir Kaymakamı Murat Beşikçi, Çevik’in yerineyse Hazro Kaymakamı Ali Öner “belediye başkan vekili” olarak görevlendirdi.

Şırnak’ta terör soruşturması kapsamında görevinden uzaklaştırılan İdil Belediye Belediye Başkanı Songül Erden’in yerineyse Kaymakam Zafer Sağ, belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.

Anadolu AjansıHaklarında yürütülen terör soruşturması kapsamında Diyarbakır’ın HDP’li Yenişehir ve Hazro belediye başkanlarının yerine görevlendirme yapıldı Anadolu Ajansı Aziz Aslan

Tunceli’nin Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar Belde Belediye Başkanı Orhan Çelebi, “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezası alması ve aynı suçtan hakkında başka bir soruşturma yürütülmesi nedeniyle görevden alınarak yerine Mazgirt Kaymakamı Menderes Topçuoğlu, belediye başkan vekili olarak görevlendirildi.

Daha önce HDP’li 10 belediyeye kayyum ataması yapıldı

Daha önce Mardin Kızıltepe, Şırnak Cizre, Hakkari Yüksekova ve Nusaybin, Erzurum Karayazı, Diyarbakır Kulp, Van İpekyolu ilçelerinin belediye başkanları çeşitli suçlamalardan dolayı görevlerinden alınarak yerlerine kayyum atanmıştı.

Ağustos ayında da Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyeleri başkanları yerine, söz konusu illerin valileri İçişleri Bakanlığınca “başkan vekili olarak” görevlendirildi.

ANKARA, TÜHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci) Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Halen Medya ve İletişim eğitimi almaktadır. Kısa bir süre eğitim alanında görevlerde bulundu. Uluslararası bir prestij kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları'nda kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, gastronomi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, sanat tarihi, ekoloji, geleneksel ve tamamalayıcı tıp ve mimari ilgi alanlarıdır. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir