Ekonomi

Hazine Bakanlığı’ndan üç bankaya tahvil ihracı yetkisi

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Dolar cinsi tahvil ihracı için üç bankaya yetki verdi.

Mustafa Kemal ATATÜRKCitigroup, Deutsche Bank ve JP Morgan’ı yetkilendiren Bakanlık, yetki verdiği Dolar cinsi tahvil ihracında 10 yıl vade belirledi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2019 yılı dış finansman programı çerçevesinde dolar cinsinden 2029 vadeli bir tahvil ihracı gerçekleştirmek amacıyla bugün Citigroup, Deutsche Bank ve JP Morgan’a yetki vermiştir” dendi.

Londra merkezli varlık yönetimi şirketi BlueBay Capital’den stratejist Timothy Ash, kararla ilgili şu yorumu yaptı:

Quote Message: Türkiye her zaman olduğu gibi yine yılın ilk aylarında eurobond ihracına çıkıyor. Bu yıl da dış borçlanmayı 7-10 milyar dolarda tamamlamayı hedefliyorlar.

Quote Message: Yerel seçimlerden önce, Suudi Arabistan ile İsrail’in bugün açıklanan Eurobond ihracı rüzgarını da arkasına alarak Türkiye ek nakit temin etmek isteyebilir.”

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir