Türkiye

Havalimanlarında ‘sessiz terminal’ dönemi başlıyor

Seksenler_2019 banner

UHA HABER / Havalimanlarında gürültü kirliliğine yol açan anonsların önüne geçmek amacıyla “sessiz terminal” uygulamasına geçildi. Bundan sonra sadece zorunlu ve ani değişiklikler içeren bilgiler anonsla paylaşılacak.

Mustafa Kemal ATATÜRKHavalimanlarında anons kirliliğinin son yıllarda giderek artması üzerine önlem alındı. Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) tarafından sessiz terminal uygulaması başlatıldı.

Uygulamaya göre sadece kapı değişikliği gibi bazı anonslar yapılacak.

Konuyla ilgili Twitter’dan açıklama yapan DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin, “Yolcuların uçağa kolaylıkla erişimleri göz önünde bulundurularak anons kirliliğinin azaltılması adına, gerekli görülenler dışında anons yapılmayacak; söz konusu anonsların yerine Uçuş Bilgi Ekranları ile görsel iletişim sağlanacaktır” ifadelerine yer verdi.

“Sessiz havalimanı” projesi, dünyanın birçok ülkesinde uygulanıyor.

Herhangi bir aksaklığa sebebiyet vermemek için yolcuların bilgi ekranına duyarlı olmaları gerekiyor.

[UHA Haber Ajansı, 17 Şubat 2020]

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir