Türkiye

Havalar ısınıyor, pastırma sıcakları kapıda

UHA HABER / Sonbaharı hatırlatan serin ve yağışlı hava, yerini yine güneşli günlere bırakıyor. Yeni hafta ile birlikte sıcaklık artacak.

TRT Haber‘den Sabahnur Sayılgan’ın haberine göre, Soğuk ve yağışlı hava ülkeyi terk etti. Özellikle hafta içi yağış beklentisi yok, yurt genelinde açık bir hava hakim olacak. Eskilerin deyimiyle pastırma yazı kapıda.

Haftanın ilk günü yurdun batısında kısa süreli sağanak geçişleri görülebilir.

Hava Tahmin Uzmanı Mehmet Özdemirci, “Ülkemizin kuzey batı kesimlerinde kısa süreli yağışlar görülecek. Edirne, Çanakkale, İzmir çevrelerinde sağanak beklentimiz var. Diğer bölgelerde hava az bulutlu açık olacak.” dedi.

Sıcaklık mevsim normallerinin üstüne çıkacak

Hava sıcaklığı da mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Başkentte birkaç gündür hissedilen kış soğuğu yerini yazdan kalma günlere bırakacak. Hafta başı itibarıyla hava ısınacak, termometreler 20 dereceye kadar çıkacak.

Sıcaklıklar 22 dereceye kadar çıkacak

İstanbulluları da sıcak bir hafta bekliyor. Hava sıcaklığı hafta ortasında 22 dereceye kadar yükselecek.

İzmir’de pazartesi beklenen sağanak geçişlerinden sonra hava yeniden açacak. Sıcaklık salı günü 22 dereceye kadar çıkacak.

[UHA Haber Ajansı, 17 Kasım 2019]

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir