Dünya

Hamaney: ABD’deki bazı yetkililer birinci sınıf geri zekalı

İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD’deki bazı yetkililerin birinci sınıf geri zekalı olduğunu söyledi.

Mustafa Kemal ATATÜRKABD’nin nükleer anlaşmadan çıkarak, İran’a yaptırımları tekrar devreye sokmasıyla başlayan kriz, iki tarafın tansiyonu yükselten açıklamalarıyla devam ediyor.

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, bugün yaptığı açıklamada, ABD’deki bazı yetkililerin birinci sınıf geri zekalı olduğunu söyledi. Hamaney, “Yaptırımlar, ülkede ve halk üzerine baskı oluşturuyor ve ABD bunun tarihte benzeri görülmemiş şekilde gerçekleştiğini mutlu bir biçimde söylüyor. Evet daha önce benzeri görülmedi ve ABD’nin karşı karşıya kalacağı yenilgi de emsalsiz olacak.” dedi.

Hamaney’in açıklaması, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun 7 ülkeyi kapsayacak Ortadoğu turuna başlamasından hemen sonra geldi.

Pompeo, turun ilk durağı olan Ürdün’de  “İran’a yönelik baskıyı sadece diplomatik alanda değil ticari alanda da iki katına çıkaracağız.” demişti.

Kaynak: TRT Haber, AFP

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir