Kültür-Sanat

Hacı Bayram-ı Veli’nin hayatı dizi olacak

UHA Haber / Hacı Bayram-ı Veli, Ankara’da düzenlenen sempozyumla anıldı. Sempozyumda konuşan TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Hacı Bayram-ı Veli’nin hayatının dizi yapılacağını müjdeledi.

Yedi asır önce doğdu, hocası “Bayram” ismini verdi, aldığı ilim irfan ışığıyla bozkırı aydınlattı.

Fatih Sultan Mehmet’in hocası Akşemsettin’den, Eşrefoğlu Rumi’ye Anadolu’da binlerce talebe yetiştirdi.

Hacı Bayram-ı Veli, Ankara’da bu yıl dördüncüsü düzenlenen sempozyumla anıldı. Sempozyumda, Hacı Bayram-ı Veli’nin düşünce ve öğretileri konuşuldu.

“Kamil insanlar yetiştiren önemli bir mutasavvıf”

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Ramazan Muslu, “İlim, hikmet ve irfanı kendisinde topladığını, kamil insanlar yetiştiren önemli bir mutasavvıftı. Ankara’nın manevi mimarı olan bir zatın, çeşitli etkinliklerle anılıp genç kuşaklara tanıtılmasının gelecek adına umut verici bir faaliyet.” dedi.

Hacı Bayram-ı Veli'nin hayatı dizi olacak ile ilgili görsel sonucuTRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren de sempozyumda kürsüdeydi.

Eren konuşmasında şunları söyledi:

“Bu büyük zatların hikmetli konuşmalarını, İslam’ın hakikatlerini özümsedikleri ve bizlere damıttıkları bu güzel sözleri de hem işlerimizde hem hayatımızda şiar edinmeye çalışıyoruz.”

Hacı Bayram-ı Veli’nin hayatı dizi oluyor 

İbrahim Eren, sempozyumda, Hacı Bayram-ı Veli’nin hayatının dizi olacağı açıklamasını da yaptı.

“İnşallah önümüzdeki yıllarda da Yunus Emre hazretlerinin dizisi gibi Hacı Bayram-ı Veli hazretleri dizisini de sizlere seyretmeniz için ekranlarımıza getireceğiz.”

Hacı Bayram-ı Veli Sempozyumunda öğrenciler arasında düzenlenen afiş ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri de verildi.

Kaynak: TRT Haber 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir