Gündem

Güvenlik güçleri terör örgütüne nefes aldırmıyor

Güvenlik güçleri yurtiçi ve yurt dışı operasyonlarla terör örgütüne nefes aldırmıyor. Terör örgütünün sözde üst düzey yöneticilerinin isimlerine her hafta bir çizik daha atılıyor.

Teröristler sığınaklarından kafalarını çıkardığı an insansız hava araçları tarafından yakalanıyor.

Anlık istihbarat ve üst düzey koordinasyon ile polis ve asker ortak operasyonlar düzenliyor.

Tam saha presle teröristler, inlerinden çıkmadan etkisiz hale getiriliyor.

91 sözde üst düzey terörist etkisiz hale getirildi

Örgüte 2018 başından itibaren düzenlenen operasyonlar, terörle mücadelede indirilen en etkili darbeler oldu.

1 Ocak’tan bu yana PKK ve KCK’ya yönelik operasyonlarda 11 bin 917 kişi gözaltına alındı, 2 bin 707 kişi tutuklandı.

İçişleri Bakanlığı’nın “Terörden Arananlar Listesi”nin kırmızı kategorisinde 11, mavi kategorisinde 6, yeşil kategorisinde 5, turuncu kategorisinde 6, gri kategorisinde 38 ve beyaz kategorisinde 25 olmak üzere terör örgütünün 91 sözde üst düzey yöneticisi etkisiz hale getirildi.

20 yıl sonra öldürüldü

Irak’ın kuzeyinde 1998’de operasyon esnasında “Skorsky” tipi helikopterin düşürülmesi sonucu 15 şehidin verildiği terör saldırısının faili ve “kırmızı” kategoride aranan Sefer Açar, Bitlis’te 28 Haziran’da düzenlenen operasyonda öldürüldü.

Eren’in kanı yerde kalmadı

Trabzon’un Maçka ilçesinde Ağustos 2017’de çıkan çatışmada 15  yaşındaki Eren Bülbül’ü şehit eden teröristlerden, kırmızı kategoride aranan  PKK’nın sözde Karadeniz bölge sorumlusu Mehmet Yakışır, 15  Temmuz’da  etkisiz hale getirildi.

Başarılarda yerli ve milli silahların payı büyük

Sahada alınan başarılarda Mehmetçiğin havadaki dijital gözü  İHA ve Silahlı İnsansız Hava Araçları, Muharebe sahasının “terminatörü” olarak nitelendirilen Atak ve Zeytin Dalı Harekatı’nda terör yuvalarını tek tek imha eden cirit füzelerinin payı büyük. Ancak teknolojinin yanında birimler arası koordinasyon da hayati önemde.

Yetkililer, Türkiye’nin değişen terörle mücadele stratejisi ile terör tehdidinin 2019 yılının yaz aylarında yurt içerisinde en düşük seviyeye gerileyeceğini ifade ediyorlar.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Kalk Gidelim Başlıyor!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir