Spor

Grindel FIFA ve UEFA’daki görevlerinden de istifa etti

UHA HABER : Pahalı bir kol saatini hediye olarak kabul ettiğinin ortaya çıkmasının ardından Alman Futbol Federasyonu başkanlığından geçen hafta istifa eden Reinhard Grindel, FIFA ve UEFA’daki görevlerini de bıraktığını açıkladı.

Alman Futbol Federasyonu (DFB) başkanlığı görevinden bir süre önce istifa eden Reinhard Grindel, Berlin (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamada, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) ve Avrupa Futbol Federasyonları Birliği’ndeki (UEFA) görevlerini de bıraktığını söyledi.

57 yaşındaki Grindel, “UEFA Başkanı Aleksander Ceferin’e gönderdiğim mektupla UEFA başkan yardımcılığı ve FIFA konseyi üyeliğinden istifa ettiğimi bildirdim” açıklamasında bulundu.

Nisan 2017’den beri FIFA konseyi ve UEFA yönetim kurulu üyesi olan Grindel’in UEFA’daki görevini 2021’e, FIFA’daki görevini de 2023’e kadar sürdüreceği öngörülüyordu.

“UEFA’nın iyi itibarını korumak benim için herşeyden önemli” diyen Grindel, bunun yanı sıra “FIFA’nın daha şeffaf olma ve iyi yönetim çabalarını” gölgelemek istemediğini ifade etti.

Grindel, Ukrayna Futbol Federasyonu’nun eski başkanı Grigori Sukris’den hediye olarak pahalı bir kol saatini kabul etmesine ilişkin Bild gazetesinde çıkan haberin ardından istifa etmişti. Grindel, istifası dolayısıyla yaptığı açıklamada da 6 bin euro değerindeki saati hediye olarak aldığını kabul etmişti.

Grindel, yaptığı açıklamada da bu saati kabul etmesi ile herhangi bir “çıkar çatışmasına” girmediğinin altını çizdi. Grindel, ilgili kurumlara bu hediyeyi zamanında bildirmemiş olmasını da “kendisinin açıklanamaz bir saflığı” olarak nitelendirdi.

Bild gazetesinin haberinden önce, Spiegel dergisi de Grindel’in DFB’nin yan kuruluşu olan DFB Medya’nın Denetleme Kurulu Başkanı olarak 2016 ve 2017 yıllarında aldığı 78 bin euroya ilişkin bildirimde bulunmadığını iddia etmişti.

HABER : Tuba Nur TÜRKELİ

BERLİN, UHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir