Kültür-Sanat

Gri alanlar renkleniyor

UHA HABER / Edebiyat ve sanat dünyasının renkli simaları üzerine yazdığı biyografik romanlarıyla tanınan Nazan Arısoy, “Aşk’a Kadar Kapalıyız” ile okur karşısında. Yazar, “İnsanın duygusal dünyasındaki gri yanları ön plana çıkartıp bunları temizliyor ve hayatları renklendirmeye çalışıyorum” diyor.

Nazan Arısoy’un yeni romanı “Aşk’a Kadar Kapalıyız” okuyucu ile buluştu. Sevgiyle yeniden doğuşun mucizesini anlatan, ruhlarımızda açtığımız yaraları fark ettiren, iyileştirici, hayatımıza yürekten dokunan bu kitap, mutlu insan olmanın önünü kesen, kalın, gri, umutsuzluktan inşa edilmiş keder duvarlarınızı yıkacak. Piraye’de Nazım Olmak, Frida Kahlo, Tomrisçe, Cemal Süreya Aşk Günü Doğdu romanları bulunan, öykü ve senaryolar kaleme alan Arısoy’la yazarlık serüvenini ve yeni kitabını konuştuk.

Yazarlığınızın motivasyon kaynağı nedir?

İnsan yüreğine ayna olan kitaplar yazmaya gayretli, kusurlarımızı hatırlatıp şükretme ve tevekkül ile mutluluğa giden yola ışık tutmaya hevesli, bunu insani görev edinmiş aşık bir yoldaşım. Hem yaren, hem de sırdaşım.

DEĞİŞEN TANIMLARI KABUL ETMİYORUM

Aşkı nasıl tanımlarsınız?

Aşk, Tanrı’nın insanlara hayatı güzelleştirmek için bahşettiği en kıymetli hediyedir. Aşk, zihinle sürdürülebilen bir yüce varlık değildir. Acıyla, kederle anılması da doğru değildir. Ayrılıkta değişiklik gösteren tanımlarını kabul etmiyorum. Aşk acısı diye bir tanım bana göre yoktur. Egonun memnun edilmediği, insanların tatmin olmadığı durumlarda aşkı günah keçisi yapmak hatadır. Aşk, yaşadığınızı hissettiren, en mükemmel hazzı veren varlıktır.

Son kitabınız Aşk’a Kadar Kapalıyız’a gelelim, okuyucu ne bulacak kitabınızda?

Bu kitap aşk ve ilişkileri insanlara mercek altına aldıracak. Herkese ayna tutup yüzleştirecek, mutluluk için kılavuzluk edecek. Aşkla yeniden doğuşun mucizesini anlatan, ruhlarımızda açtığımız yaraları fark ettiren, iyileştirici, hayatınıza yürekten dokunan bu kitap, mutlu insan olmanın önünü kesen gri, umutsuzluktan olma keder duvarlarınızı yıkacak.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı /  Yeni Şafak

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir