Magazin

Grammy Ödülleri İçin Adaylar Açıklandı

Müzik endüstrisinin en önemli ödüllerinden biri olan Grammy Ödülleri adayları Los Angeles’ta açıklandı.

Rap sanatçıları Kendrick Lamar ve Drake, en çok dikkat çeken isimler oldu.

Lamar 8 Grammy’ye aday gösterilirken, Drake de Lamar’ı 7 adaylıkla takip etti.

Cardi B
Cardi B

‘Yılın Albümü’ne Drake’in yanı sıra, rap sanatçıları Cardi B ve Post Malone, R&B sanatçıları Janelle Monae ve H.E.R, folk müzik sanatçısı Brandi Carlile, country müzik sanatçısı Kacey Musgraves aday gösterildi. Bir diğer ‘Yılın Albümü’ adayı ise ‘Black Panther- Kara Panter’ filminin film müzikleri albümü.

Janelle Monae
Janelle Monae

İlk defa 1959’da dağıtılan Grammy Ödülleri, Şubat ayında yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

Grammy de, Amerika’da gösteri sanatları alanında dağıtılan pek çok ödül gibi, azınlık mensubu sanatçıların yeteri kadar temsil edilmediği yönünde eleştiriliyordu.

Her kategoride normalde 5 aday gösterilen ödüllerde, törenin en önemli 4 kategorisi olan ‘En İyi Şarkı’, ‘Yılın Şarkısı’, ‘Yılın Albümü’ ve ‘En İyi Yeni Sanatçı’ kategorilerindeki adaylıklar 8’e çıkartıldı. Bu sayede daha kapsamlı bir sanatçı listesi oluşturulmak istendiği belirtildi.

Nielsen Müzik verilerine göre 2017 yılında ilk kez hip hop ve R&B müzik türleri, Amerika’da rock müziğin önüne geçti.

LOS ANGELES, VOA, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir